Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (2023)

Toyota Rav4 istnieje już od dłuższego czasu i samo to mówi wiele o tym pojeździe. Od 1996 roku ten samochód jest tak kochany ze względu na płynną jazdę, wygodną kabinę,ogromna przestrzeń ładunkowai wspaniałe zużycie paliwa.

Ponadto znany jest również z dobrych wyników w zakresie bezpieczeństwa w testach zderzeniowych i nie zapomina o swoich możliwościach terenowych. Najważniejsze pytanie brzmi: czy Toyotę Rav4 można holować, gdy wszystkie cztery koła znajdują się na podłodze? Dlatego szukałem odpowiedzi, a poniżej moje ustalenia.

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (1)

MócToyotę Rav4Być holowanym płasko?

Tak, trochęToyoty RAV4można ciągnąć za kamperem, o ile kupisz odpowiedni model z odpowiednim typem skrzyni biegów. Tylko modele z manualną skrzynią biegów z lat 1996-2000 można holować na płasko za kamperem. Zarówno modele automatyczne, jak i manualne z 2001 r. Można holować, ale od 2002 do 2005 r. (w zeszłym roku Rav4 można było holować na płasko), tylko ręczne modele z napędem na 4 koła można holować na płasko.

Modele późniejszych generacji od 2006 do teraz nie są ocenianeholowanie na płasko. Żaden model Rav4 EV nie może być holowany pontonem.

W szczególności model 2020 oferuje dwa modele terenowe, którymi są napęd na wszystkie koła z dynamicznym wektorowaniem momentu obrotowego oraz wersja TRDOff-Road, która ułatwia pokonywanie zdradliwych warunków.

Należy jednak zauważyć, że w przypadku modeli z 2001 r. i modeli z lat 2002–2005, które możnapłaski holowany, nie należy przekraczać prędkości 55 mil na godzinę i nie holować w sposób ciągły przez ponad 200 mil.

Jeszcze zanim zacznieszholowanie na płasko, istnieją specjalne akcesoria i wyposażenie, które należy zakupić u producenta samochodu kempingowego lub w punkcie serwisowym.

Ponadto podczas holowania pontonu należy zawsze ustawiać przekładnię w położeniu neutralnym. Dzięki temu koła mogą się swobodnie obracać.

Ważne jest również, aby silnik pracował przez ponad trzy minuty po przejechaniu limitu odległości po zakończeniuholowanie przed użyciem pojazdulub wznowić holowanie.

Wszystkie te zalecenia pomagają zapobiegać uszkodzeniom przekładni lub elementów przenoszących.

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (2)

Producent samochodów Toyota produkuje wiele pojazdów terenowych, w tym m.inRav4, który wydawałby się idealny do holowania po płaskim terenie. Mogą wydawać się doskonałe, gdy przebijają się przez szlaki przygód, przez które je prowadzisz, ale nie kwalifikują ich automatycznieholowanie na płasko.

(Video) Toyota Rav4 tow prep package

W rzeczywistości, choć może się to wydawać zaskakujące, większość samochodów Toyoty z automatyczną skrzynią biegów nie jest przystosowana do holowania pontonem.

Głównym tego powodem jest smarowanie przekładni. Niektóre pojazdy Toyoty wymagają ciągłego smarowania przekładni przez pompę, aby zapewnić smarowanie ruchomych części.

Aby pompa smarowania działała, silnik musi pracować, aby zapobiec poważnemu uszkodzeniu skrzyni biegów, pokonując cały punktholowanie na płaskojeśli silnik jest włączony.

Co to jest holowanie płaskie?

Jeśli nie wiedziałeś, istnieją różne rodzaje holowania, więc omówmy przez chwilę szczegółowo te odmiany, patrząc najpierw na ten płaski hol, o którym mowa.

Rodzaje holowania:

  1. Holowanie płaskie
  2. Dolly (kierownik trasy)
  3. Podnośnik kołowy
  4. Platforma (bez dodatkowych części)

Więcej informacji o torach:

Holowanie płaskie

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (3)

Znany również jako „4 Wheel Down” (ponieważ wszystkie cztery koła są płasko na ziemi przez cały czas holowania), Flat-Towing jest zwykle najpopularniejszym rodzajem holowania ze względu na jego niedrogi i przyjazny dla użytkownika charakter. Jest to również najlżejsza opcja, która nie zawiera zbyt wielu ciężkich części.

Większość ludzi lubi ten rodzaj holowania, ponieważ jest łatwy w użyciu, ale wymaga montażu i demontażu, więc jest trochę czasochłonny i wymaga wielu regulacji elementów, które różnią się w zależności od holowanego samochodu.

Laleczka

W przeciwieństwie do 4 Wheel Down/Flat-Tow, metoda Dolly wymaga tylko dwóch kół na ziemi, na rampie holowniczej. W zależności od wielkości i marki samochodu holowanie typu Dolly może być niebezpieczne, szczególnie w przypadku samochodów, które są już w wątpliwym stanie.

Ale jeśli masz RAV4, metoda Dolly nie jest złym wyborem. Większość osób, które kiedykolwiek używały Dolly do przemieszczania swojego RAV-a, korzystało z wózka konkretnej marki, Roadmaster Tow Dolly, i przysięga na tę rzecz ze względu na łatwość transportu i uniwersalny charakter.

Podnośnik kołowy

Podobnie jak holownik Dolly, Wheel-Lift podnosi tylko dwie opony z ziemi. Jednak Wheel-Lift i Dolly różnią się umiejscowieniem holu i mechaniką. Wheel-Lift to elektryczna, hydrauliczna maszyna służąca do podnoszenia samochodu z drogi za koła za pomocą siły maszyny.

*Ten hol jest zwykle mocowany do tylnych kół samochodu (do tylnych opon).

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (4)

Platforma

Holowanie z platformą jest najbezpieczniejszą opcją (świetną), ale nie zawsze najtańszą opcją (nie tak świetną). Zasadniczo holowanie z platformą jest dokładnie takie, jak się wydaje, stabilna powierzchnia opuszczana w celu załadowania samochodu na platformę, gdzie wspomniany samochód jest holowany do dowolnego miejsca.

Ta metoda holowania nie wymaga żadnych dodatkowych części ani montażu, ale ponieważ holowanie zwiększa nieco wagę pojazdu ciągnącego,pieniądze na gazmoże wzrosnąć (prośba o więcej gazu, aby zatrzymać się i jechać z powodu dużego obciążenia). Jeśli więc naprawdę martwisz się zadrapaniami i zadrapaniami, holowanie z platformą jest zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją.

(Video) Q&A: Jak wyciszyć samochód?

Czy mogę ulepszyć mój Rav4, aby móc go holować?

Tak, dostępne są pewne dodatki na rynku wtórnymRav4, aby umożliwić holowanie na płasko. Do automatycznych skrzyń biegów można dodać takie urządzenia, jak pompy smarujące skrzynię biegów i odsprzęgacze wału napędowego, aby można je było ciągnąć na czworakach.

Należy zauważyć, że te urządzenia są nieco skomplikowane w instalacji, a nawet w utrzymaniu, a czasem są bardzo drogie.

Zainstalowanie tych urządzeń może spowodować unieważnienie gwarancji lub mieć negatywny wpływ na wykupiony rozszerzony plan serwisowy.

Jeśli te elementy nie zostaną prawidłowo zamontowane, może dojść do uszkodzenia układu napędowego, a nawet silnika. Dla bezpieczeństwa zaleca się zakup fabrycznie gotowego płaskiego Rav4 do holowania.

Twój RAV4 od głowy do holowania

Wiedząc to, co wiemy teraz o holowaniu, we wszystkich jego formach, dlaczego RAV4 nie może być holowany płasko?

Dlatego:

RAV4, podobnie jak większość innych marek i modeli Toyoty, to CVT.

*(CVT oznacza przekładnię bezstopniową, która jest powszechna w większości nowoczesnych samochodów i ma automatyczną zmianę biegów zamiast ręcznej. Koniec z ręczną zmianą biegów).

Ponieważ RAV4 mają przekładnie CVT, jeśli koła samochodu toczą się po ziemi bez włączonego silnika, wał napędowy nie otrzymuje odpowiedniego smarowania, a biedak jest bardzo zdezorientowany. Z wszystkimi czterema kołami na ziemi, myśli, że jedzie i musi zmieniać biegi, ale ponieważ nie otrzymuje odpowiedniej ilości płynów, aby zapewnić płynną pracę (z powodu wyłączonego silnika), samochód jedzie na oparach.

A ten sposób działania może poważnie uszkodzić twoją transmisję. Tak więc naprawdę płaskie holowanie nie jest dobrym rozwiązaniem ani żadnym rodzajem holowania ze wszystkimi czterema kołami dotykającymi/toczącymi się po ziemi.

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (5)

Czego potrzebuję, aby holować mojego Rav4?

Zestaw do holowania płaskiego to zestaw elementów sprzętowych potrzebnych do holowania pojazdu płaskiego. Kupowanie komponentów jako zestawu zapewni ich łatwą integrację i piękną współpracę. Dodatkowo możesz mieć pewność, że będziesz holować legalnie i bezpiecznie, ponieważ wszystkie elementy są w zestawie.

Do holowania pojazdu potrzebnych jest łącznie pięć elementów.

Po pierwsze, istniejepłyta bazowa. Zadaniem płyty bazowej jest równomierne rozłożenie sił podczas nacisku na dyszel. Zwykle jest przymocowany do pojazdu, który chcesz holować, i zazwyczaj jest dopasowany, aby ułatwić mocowanie.

Dalej jest ahak holowniczy.To jest łącznik, który zabezpiecza oba pojazdy razem. Zwykle ma dwa ramiona, które wchodzą w punkty mocowania na już zainstalowanej płycie podstawowej.

Większość haków holowniczych wymaga adaptera i szybkozłączy, aby płyta bazowa była kompatybilna z hakiem holowniczym.

Doskonałą opcją zakupu jest hak holowniczy RoadMaster Tracker, który został specjalnie zaprojektowany do użytku na długich dystansach, a jego szybkie mocowania umożliwiają częstsze użycie. Jest również przystosowany do holowania z prędkością 45 mil na godzinę.

Trzeci element to tzwkable zabezpieczające. Dla Twojegopłaski holskonfigurować, aby pozostać legalnym, zdecydowanie potrzebujesz takiego zestawu. Linki zabezpieczające działają jak niezawodne połączenie między dwoma pojazdami w przypadku odłączenia haka holowniczego podczas holowania lub zerwania.

Korzystanie z tego komponentu jest obowiązkowe w wielu regionach z oczywistych względów bezpieczeństwa, a niezastosowanie się do tego spowoduje kłopoty.

Dobrą rekomendacją jest RoadMaster 68-calowy pojedynczy hak ze zwiniętymi linkami bezpieczeństwa o uciągu 6000 funtów, co jest więcej niż wystarczające do zabezpieczenia Twojego Rav4.

Czwarta część to tzwoświetlenie. Dobry zestaw tylnych świateł ma fundamentalne znaczenie dla tego, aby holowany pojazd był bezpieczny i widoczny dla innych kierowców, zwłaszcza podczas hamowania.

Istnieją różne sposoby dodawania oświetlenia do TwojegoRav4i zależą od tego, jak często zamierzasz jechać na płaskie holowanie. Polecam zestaw diod, jeśli często holujesz pojazd pontonem, lub zestaw magnetycznego światła holowniczego do rzadkiego holowania.

Wreszcie ostatnim elementem jest adodatkowy układ hamulcowyktóry współpracuje z układem hamulcowym holowanego samochodu.

Ten układ hamulcowy pomaga maksymalnie płynnie holować, wyrównując siły hamowania obu pojazdów. Działa poprzez podłączenie komponentu do pedału hamulca pojazdu ciągniętego i synchronizację hamowania kampera za pomocą okablowania.

Obecnie większość regionów wymaga, aby ten składnik był używany w każdymholowanie na płaskoustanowione jako część prawa. polecamRoadMaster Even Brake Portable Proporcjonalny układ hamulcowyktóry jest bardzo łatwy do zainstalowania na twoim Rav4.

Ta szczególna konfiguracja pomaga zmniejszyć zużyciehamulców kampera i pojazdu, który holujeszpoprzez proporcjonalne hamowanie.

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (6)

Jak mogę holować mojego Rav4?

Opróczholowanie na płasko, możesz holować Rav4 za pomocą wózków holowniczych, które podnoszą przednie koła holowanego pojazdu. Wózki holownicze mogą być używane tylko w modelach Rav4, które wykorzystują tylko układy napędu na dwa koła. Modeli z napędem na wszystkie koła nie można ciągnąć na wózku, ponieważ skrzynia biegów zostanie włączona podczas holowania, poważnie uszkadzając jej elementy.

Podniesienie przednich kół zapobiega temu, ponieważ tylne koła obracają się swobodnie bez włączania przekładni.

Podczas korzystania z wózków holowniczych pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wózek i kula zaczepu są ustawione na tej samej wysokości.

Następnie mocujemy kulę zaczepu do łącznika i łączymy łańcuchy zabezpieczające pomiędzy zaczepem a wózkiem. Dobrą praktyką jest krzyżowanie ich pod językiem, aby zmaksymalizować skuteczność, jeśli wózek holowniczy zostanie odłączony.

Następnym krokiem było podłączenie świateł i hamulców przewodami.

Po sprawdzeniu, czy masa mieści się w granicach, możesz kontynuować i znaleźć ładne, równe podłoże, na którym możesz załadować pojazd.

Najpierw musisz odblokować rampy, na które będziesz podjeżdżać, wjechać na rampy, upewnić się, że koła są dobrze wyśrodkowane, a następnie zaparkować pojazd. Ustawiasz skrzynię biegów w położeniu parkowania w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów, a pierwszy bieg w przypadku manualnych.

Następnie musisz zablokować kierownicę w pozycji prostej, podczas gdy tymczasowo zaciągasz hamulec postojowy. Jeśli się nie zablokuje, musisz go ręcznie unieruchomić, aby upewnić się, że pozostanie w tej pozycji.

Następny krok polega na użyciu pasków do opon o odpowiednim rozmiarze i owinięciu ich wokół opon. Bardzo ważne jest prawidłowe dokręcenie pułapek i zablokowanie zapadki.

Na koniec należy przymocować łańcuchy zabezpieczające między wózkiem a holowanym pojazdem, zwolnić hamulec postojowy, wysiąść z pojazdu, zablokować go i można przystąpić do holowania.

Pojazdy do holowania na płasko

Czy Toyotę Rav4 można ciągnąć za kamperem? (Wyjaśnienie) - Trendy czterech kół (7)

Biorąc to wszystko pod uwagę, istnieje kilka pojazdów RAV/Toyota, które to umożliwiająMócbyć holowanym płasko (w razie potrzeby).

Pojazdy płaskie:

  • Toyota Corolla
  • Toyotę Yaris

Istnieje kilka innych pojazdów wspomnianych na różnych stronach internetowych, o których wiadomo, że są w stanie poradzić sobie z upałem Flat-Tow (jak Toyota 4Runner, Toyota Land Cruiser i ToyotaTacoma), ale były mieszane recenzje od poprzednich konsumentów i entuzjastów samochodów.

Więc zostaniemy przy tych dwóchToyoty, które są w 100% uzgodnione jako pojazdy do holowania z płaskim dachem:Corolli i Yarisa. To, co łączy te dwa samochody, a także inne wymienione w nawiasach, to fakt, że wszystkie Toyoty są samochodami ręcznymi, z ręcznymi skrzyniami biegów.

Ponieważ manualne marki nie są przyzwyczajone do automatycznej zmiany biegów, półoś napędowa nie traci smaru i wszystko działa normalnie. Brak jazdy na oparach, brak uszkodzeń przekładni. Chociaż tak jest, większość zasugeruje, że jeśli holujesz pojazd ręczny, najlepiej uruchomić samochód na postoju / postojach paliwowych lub pod koniec holowania, pozostawiając go na biegu jałowym przez dobre trzydzieści minut.

Włączony silnik pozwoli na dalsze smarowanie wału, dzięki czemu samochód będzie działał płynnie jak przed holowaniem. Tej techniki nie można stosować w samochodach z automatyczną skrzynią biegów, ponieważ tam, gdzie potrzebne jest smarowanie wału napędowego w przypadku automatycznej skrzyni biegów, smarowanie manualnej skrzyni biegów jest potrzebne na wale wejściowym, który obraca zestaw.

Gdy silnik nie jest włączony, wał wejściowy nie kręci się, co pozwala na bezpieczne holowanie bez obawy, że samochód zacznie samoczynnie się obracać (instrukcje są przyzwyczajone do robienia niczego bez zgody kierowcy).

Większość pojazdów Toyoty, w tym Rav4, nie jest specjalnie ocenianaholowanie na płasko, ale rzeczywiście istnieje kilka z poprzednich generacji, które można wykorzystać do holowania po płaskim terenie.

Nie powinno to jednak powstrzymywać cię od posiadania tej wspaniałej maszyny, ponieważ istnieją inne metody holowania, których możesz użyć, aby zabrać ten pojazd na następną przygodę.

FAQs

Jaką przyczepę może ciągnąć Toyota RAV4? ›

RAV4 Hybrid – przyczepa o masie do 1650 kg

Napęd na wszystkie koła, który opiera się na dodatkowym silniku elektrycznym przy tylnej osi i zwiększa moc auta do 222 KM, pozwala pociągnąć przyczepę ważącą aż 1650 kg. Auto jest standardowo wyposażone w system stabilizacji toru przyczepy.

Czy Toyota RAV4 ma stały napęd na 4 koła? ›

Toyota Hilux – dołączony ręcznie, kuloodporny napęd, Toyota Land Cruiser – stały napęd na cztery koła, inteligentnie rozdzielany przez mechanizm różnicowy, Toyota RAV4 – aktywnie dołączany napęd tylnych kół, pozwalający do minimum obniżyć wpływ napędu na zużycie paliwa.

Z jakim silnikiem najlepiej kupić Toyota RAV4? ›

W codziennej eksploatacji najlepiej sprawdzają się benzynowy silnik 2.0, choć nie należy do oszczędnych, oraz turbodiesle serii D-4D. Benzynowiec jest najmniej kłopotliwy od strony serwisowej. Silnik 2.2 D-CAT ujmuje co prawda dynamiką, ale jest drogi w użytkowaniu i serwisowaniu.

Jak działa napęd 4x4 w Toyota RAV4? ›

Hybrydowe SUV-y Toyoty – Yaris Cross, RAV4 oraz Highlander – są wyposażane w napęd AWD-i. W tych modelach przednie koła napędza benzynowy motor wspierany przez elektryczną jednostkę i generator ładujący akumulator trakcyjny, natomiast tylne wprawia w ruch dodatkowy silnik elektryczny.

Jak sprawdzić jaką przyczepę można ciągnąć? ›

Aby dowiedzieć się, jaka jest maksymalna dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem najazdowym należy DMC pojazdu z pozycji F2 w dowodzie rejestracyjnym pojazdu podzielić przez 1,33.

Jak zamontować hak do Toyoty RAV4? ›

Jej montaż polega na podpięcia do gniazda haka, puszczeniu kabli przez otwory w pod zderzakiem przy nadkolach przez istniejące otwory technologiczne i wycięciu wtyczek przy lampach oraz podpięcia odpowiednich wtyczek w instalacji haka (wszystko bardzo czytelnie jest opisane w instrukcji).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Toyoty RAV4? ›

Przy zakupie warto zwrócić uwagę, w jakiej kondycji jest pompa wody. Do uciążliwych usterek należy zaliczyć między innymi niesprawność wielu elementów osprzętu silnika. Najczęściej winę za ich awarie ponoszą zaśniedziałe przewody. Wersja elektryczna jest praktycznie nie do znalezienia w naszym kraju.

Jak działa napęd 4x4 dołączany automatycznie? ›

AUTOMATYCZNIE DOŁĄCZANY NAPĘD 4X4

W tym rozwiązaniu podczas zwykłej jazdy napędzana jest jedna oś – przednia lub tylna. Druga dołączana jest automatycznie w momencie, w którym dochodzi do utraty przyczepności. Układ może włączyć tryb 4x4 w chwili wykrycia różnicy prędkości między osiami.

Jak działa napęd 4x4 w RAV4 3 generacji? ›

W Toyocie napęd 4x4 realizowany jest za pomocą sterowanego elektronicznie sprzęgła wielopłytkowego, zastosowano też międzyosiową blokadę mechanizmu różnicowego (do wyboru tryby Auto oraz Lock – działa do prędkości 40 km/h), ale jeśli szukacie SUV-a nieźle radzącego sobie również poza leśnymi duktami, to wybór jest ...

Czy Toyota RAV4 jest dobrym samochodem? ›

RAV4 opinie ma w zdecydowanej większości pozytywne. Użytkownicy chwalą pojazd za nowoczesność, wygodne rozwiązania, komfort jazdy i brak usterek. Szczególnie polecane są niemal bezawaryjne modele benzynowe, oferujące idealny stosunek jakości i mocy do ceny.

Czy warto kupić nową Toyotę RAV4? ›

jeśli szukamy bogato wyposażonego, rodzinnego SUV-a, który poradzi sobie w zróżnicowanych warunkach drogowych i pogodowych, warto przemyśleć zakup RAV4 2.5 Hybrid z napędem 4×4 w topowej wersji Executive (dopłata do układu 4×4 nie jest tu aż tak „bolesna” jak w przypadku tańszych odmian) za 184 900 zł.

Czy Toyota RAV4 ma ocynk? ›

Dopóki powłoka lakiernicza jest zamknięta to auto będzie zdrowe, natomiast jeżeli zostanie przerwana to cynk na wiele się nie przyda. Nie narzekajcie na elementy zawieszenia z nalotem rdzy bo nie ma producenta, który zabezpiecza te elementy choćby wychwalanym i magicznym cynkiem.

Czy warto kupić samochód z napędem na cztery koła? ›

Główna, najłatwiej zauważalna przewaga napędu 4x4 nad najpopularniejszym obecnie napędem na przednią oś, to lepsza trakcja. Auto sprawniej rusza i spokojniej przyspiesza. Im większe przyspieszenie pragniemy uzyskać, tym bardziej napęd na cztery koła zmniejsza ryzyko zerwania przyczepności.

Jakie auto ze stałym napędem na 4 koła? ›

Ze stałym napędem na 4 koła spotkamy się w modelach takich jak Audi Allroad, Mitsubishi Lancer Evolution i Pajero, Toyota Land Cruiser czy Land Rover Discovery. Napęd stały na 4 koła, można dalej podzielić na symetryczny i niesymetryczny.

Jaki lepszy napęd stały czy dołączany? ›

Podsumowując, do zastosowań terenowych napęd dołączany mechanicznie jest w mojej opinii najlepszy. Ma najwyższą skuteczność, jest tańszy i prostszy od napędu stałego, więc co do zasady również bardziej niezawodny. Natomiast napęd dołączany jest najgorszy do jazdy szosowej, bo w praktyce mało przydatny.

Jakie auto do przyczepy 1500 kg? ›

Vauxhall Insignia SRi VX-Line Nav zwyciężył w kategorii „Najlepszy Samochód do przyczepy o wadze od 1400 kg do 1500 kg” Volvo XC40 Recharge Plug-in Hybrid T5 FWD R-Design zwyciężył w kategorii „Najlepszy Samochód do przyczepy o wadze od 1500 kg do 1700 kg” oraz „Najlepszy pojazd napędzany paliwem alternatywnym”

Jak obliczyć DMC ciągniętej przyczepy? ›

W tym przypadku stosowne rozporządzenie mówi, że stosunek masy (dmc) pojazdu do masy (dmc) przyczepy musi być jak 1,33:1. A zatem: bierzemy dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (w naszym przypadku 2150 kg z pozycji F1 w dowodzie rejestracyjnym), dzielimy ją przez 1,33 i otrzymujemy wynik, w naszym przypadku: 1616 kg.

Jakie DMC ma Toyota RAV4? ›

W artykule przeczytasz
Model i platformaRAV4 (drugiej generacji)
Wysokość1680 mm
Masa własna1445 kg
Masa dopuszczalna1925 kg
Pojemność bagażnika400-1365 litry
19 more rows
Oct 3, 2015

Jakie auto do przyczepy 750 kg? ›

Jaguar I-Pace. Wśród samochodów z napędem alternatywnym, zdolnych ciągnąć mniejszą przyczepę, której waga nie przekracza 750 kg, zwyciężył Jaguar I-Pace, czyli samochód elektryczny o mocy 400 koni mechanicznych.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Jerrold Considine

Last Updated: 11/11/2023

Views: 5501

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Jerrold Considine

Birthday: 1993-11-03

Address: Suite 447 3463 Marybelle Circles, New Marlin, AL 20765

Phone: +5816749283868

Job: Sales Executive

Hobby: Air sports, Sand art, Electronics, LARPing, Baseball, Book restoration, Puzzles

Introduction: My name is Jerrold Considine, I am a combative, cheerful, encouraging, happy, enthusiastic, funny, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.